شرایط و قوانین

مشتری گرامی جهت اطلاع کامل از نحوه ارسال و پرداخت سفارشات توضیحات زیر را با دقت مطالعه فرمایید. تمامی نکات و قوانین مربوط به ارسال و پرداخت سفارشات به شکل کوتاه و کاربردی در ادامه مطرح شده است.

روش ارسال و پرداخت سفارشات در شهرستانها (تمام شهرهای ایران به غیر از شهر تهران):

ارسال با پست پیشتاز و پرداخت آنلاین:

* در این روش هزینه محصول بعد از ثبت سفارش و اتصال کاربر به درگاه امن بانک ملت بصورت آنلاین پرداخت می شود.

* زمان تحویل به شهرها در مراکز استان 1 تا 4 روز کاری خواهد بود و زمان تحویل در سایر شهرها و روستاها ممکن است 1 تا 2 روز بیشتر زمان ببرد.

* هزینه ارسال بستگی به وزن کالای درخواستی شما دارد ولی در بیشتر مواقع 12000 تومان خواهد بود.

* سفارشاتی که با این روش قبل از ساعت 12:30 ظهر انجام شود در همان روز کاری و سفارشات ثبت شده بعد از این ساعت، فردای روز سفارش ارسال می گردد.

روش های ارسال و پرداخت سفارشات در شهر تهران:

ارسال با پیک موتوری و پرداخت در محل و یا پرداخت آنلاین:

* این روش مخصوص مشتریان در سطح شهر تهران بوده و هزینه ارسال 15500 تومان می باشد.

* سفارشاتی که از ساعت 00:00 الی 11:30 ثبت شوند تحویل در ساعت 14 الی 19 همان روز کاری می باشد.

* سفارشاتی که بعد از ساعت 11:30 ثبت شوند تحویل در ساعت 14 الی 19 روز کاری بعد می باشد.

* هزینه محصول و هزینه ارسال را می توانید به مامور پیک پرداخت کنید و یا با اتصال به درگاه بانک بصورت آنلاین پرداخت نمایید.

* در ضمن مامور پیک مجهز به دستگاه کارت خوان می باشد.

ارسال با پیک موتوری ویژه و پرداخت در محل یا پرداخت آنلاین:

* این روش مخصوص مشتریان در سطح شهر تهران بوده و هزینه ارسال 30000 تومان می باشد.

* با این روش می توانید سفارش خود را 3 ساعته تحویل بگیرید.

* با این روش می توانید روز و ساعت دلخواه برای ارسال سفارش خود در نظر بگیرید. زمان دلخواه خود را هنگام ثبت سفارش  ذکر کنید.

* سفارشات ثبت شده در روزهای کاری بین ساعت 9 الی 17 رسیدگی خواهند شد.

نکات و قوانین مربوط به ارسال و پرداخت:

* روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است. ثبت سفارش در خرید خونه به صورت شبانه روزی ممکن بوده و در صورت ثبت سفارش در ایام تعطیل، در اولین روز کاری به آن رسیدگی میگردد.

* فروشگاه خرید خونه به منظور اطمینان خاطر مشتریان خود در آغاز کار اقدام به دریافت نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت نموده است که در پایین تمامی صفحات سایت قابل مشاهده می باشد. این نماد خود باعث اعتماد بیشتر مشتریان ما در خرید و پرداخت های اینترنتی خواهد بود.

* لطفاً در هنگام ثبت سفارش تلفن های معتبر و پاسخگو را ثبت نمایید چرا که بعد از ثبت سفارش برای تایید صحت آن با شما تماس گرفته می شود و درصورت پاسخگو نبودن سفارش شما لغو می گردد.

* فروشگاه خرید خونه با شرکت پست جمهوری اسلامی طرف قرارداد است و ارسال محصولات با همکاری این شرکت صورت می پذیرد. زمان تحویل با روش های مختلف پستی ذکر شده در بالا نیز از طرف این شرکت اعلام شده است.

* در صورتی که خواهان تحویل فوری محصول خود هستید حتما از روش “ارسال با پست پیشتاز و پرداخت آنلاین” و یا “ارسال با پیک موتوری و پرداخت در محل” استفاده نمایید.

* کاربر در هنگام ثبت سفارش موظف به وارد کردن اطلاعات دقیق خواسته شده (مخصوصا آدرس، شماره تلفن ثابت و همراه) می باشد تا امکان پیگیری و ارسال سفارش برای خرید خونه وجود داشته باشد.

* درصورتی که سفارش دچار نقص و یا آسیبی باشد حتما تا ۴۸ ساعت کاری بعد از تحویل به اطلاع فروشگاه خرید خونه رسانده شود تا بعد از انجام بررسی و تایید مشکل، در صورت مقصر شناخته شدن فروشگاه، نسبت به بازگرداندن کالا و تعویض یا واریز هزینه محصول به حساب مشتری اقدامات لازم صورت پذیرد. در صورت گذشت بیش از ۴۸ساعت از زمان دریافت کالا وجود نقص و عیب در کالای دریافتی پذیرفتنی نیست.

* کد سفارشات ثبت شده توسط کاربران از طریق ایمیل و پیام کوتاه به اطلاع آنها خواهد رسید و پس از آن نیز فروشگاه خرید خونه سریعا کالا را پردازش نموده و جهت ارسال کالا با مشتری تماس میگیرد و در صورت تایید تلفنی کالا بسته بندی و ارسال می گردد.

* حق کنسل نمودن سفارش برای مشتری پس از ثبت سفارش محفوظ بوده و در صورت موجود نبودن محصول برای مشتری امکان تغییر سفارش وجود دارد و در غیر اینصورت و عدم تمایل مشتری هزینه به حساب وی عودت داده می شود.

* محصولات روزانه از لحاظ قیمت به روز رسانی میشوند و در صورتی که محصولی موجود نباشد در سایت اطلاع رسانی می شود.